Zapraszamy do wirtualnego Klubu Seniora w powiecie średzkim!

Szanowni Seniorzy!

Z pewnością już wiecie, że na terenie powiatu średzkiego działa 9 Klubów Seniora, do których należy ponad 220 osób. Niestety obecna sytuacja w naszym kraju sprawiła, że działalność stacjonarnych Klubów musiała zostać zawieszona. Nie chcemy jednak rezygnować z kontaktów z Państwem. Pragniemy przenieść działalność naszych Klubów do świata wirtualnego. Taką możliwość daje nam dziś Facebook. Utworzyliśmy na tym portalu stronę Stowarzyszenia, którą znajdziecie wpisując Stowarzyszenie Pomocy Krąg w przeglądarce internetowej (np. www.google.pl).

Na stronie publikujemy informacje ułatwiające seniorom kontakty oraz podpowiadające, jak spędzać czas, gdy nie działają kluby seniora. Pragniemy aby nasza strona stała się platformą wymiany wiedzy, informacji, doświadczeń naszych seniorów.

Na tej stronie osoby posiadające konto na facebooku mogą komentować posty, dzielić się doświadczeniami (choćby przepisem na świąteczną babkę, która zawsze „wychodzi”) lub w komentarzach umieszczać zdjęcia np. pisanek lub swoich hobby.

Osoby, które nie posiadają konta na facebooku, zachęcamy do jego założenia. To naprawdę nie jest trudne. Można to zrobić także na telefonie. Z pewnością młodsi członkowie rodziny chętnie w tym pomogą. Poniżej zamieściliśmy linka z krótką instrukcją, jak to zrobić:

https://pl-pl.facebook.com/help/188157731232424?helpref=topq

Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się w naszym wirtualnym Klubie Seniora.

Stowarzyszenie Pomocy KRĄG