Czym jest wolontariat?
 
Zasady wolontariatu regulują przepisy ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie –  dział III Wolontariat od art.42, Dz. U. z 2010r. Nr 234, poz.1536 ze zmianami. 
 
WOLONTARIUSZ – WOLONTARIAT TO
 
Wolontariusz - każda osoba fizyczna, która dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz organizacji i instytucji i osób indywidualnych wykraczając poza więzi koleżeńsko-rodzinne
 
Wolontariat - bezpłatne, dobrowolne, świadome działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno-koleżeńsko- przyjacielskie. Rodzaje wolontariatu: bezterminowy, krótkoterminowy, jednorazowy, okresowy, indywidualny, grupowy .
 
Jakie korzyści możesz uzyskać  będąc wolontariuszem naszego Stowarzyszenia?
 
Masz możliwość
 
zrobienia czegoś pożytecznego
zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń
możliwość nawiązania kontaktu z innymi ludźmi
nabieranie doświadczenia zawodowego
realizacja szczytnych idei 
 
Wolontariuszem możesz zostać będąc uczniem, studentem, pracując zawodowo, rencistą, emerytem  - wiek nie ma znaczenia. 
Jeśli więc masz wolny czas, chcesz się sprawdzić w nowych zadaniach, chcesz pomóc innym to zapraszamy!
 
Chcesz zostać wolontariuszem?
 
Prosimy o kontakt osobisty  lub  pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Napisz kiedy dysponujesz wolnym czasem i jak chciałbyś/chciałabyś pomóc. Wszelkie pomysły są mile widziane.