^Do góry
Get Adobe Flash player

Wesołych Świąt!

Wirtualne Kluby Seniora

Zapraszamy do wirtualnego Klubu Seniora w powiecie średzkim!

Szanowni Seniorzy!

Z pewnością już wiecie, że na terenie powiatu średzkiego działa 9 Klubów Seniora, do których należy ponad 220 osób. Niestety obecna sytuacja w naszym kraju sprawiła, że działalność stacjonarnych Klubów musiała zostać zawieszona. Nie chcemy jednak rezygnować z kontaktów z Państwem. Pragniemy przenieść działalność naszych Klubów do świata wirtualnego. Taką możliwość daje nam dziś Facebook. Utworzyliśmy na tym portalu stronę Stowarzyszenia, którą znajdziecie wpisując Stowarzyszenie Pomocy Krąg w przeglądarce internetowej (np. www.google.pl).

Na stronie publikujemy informacje ułatwiające seniorom kontakty oraz podpowiadające, jak spędzać czas, gdy nie działają kluby seniora. Pragniemy aby nasza strona stała się platformą wymiany wiedzy, informacji, doświadczeń naszych seniorów.

Na tej stronie osoby posiadające konto na facebooku mogą komentować posty, dzielić się doświadczeniami (choćby przepisem na świąteczną babkę, która zawsze „wychodzi”) lub w komentarzach umieszczać zdjęcia np. pisanek lub swoich hobby.

Osoby, które nie posiadają konta na facebooku, zachęcamy do jego założenia. To naprawdę nie jest trudne. Można to zrobić także na telefonie. Z pewnością młodsi członkowie rodziny chętnie w tym pomogą. Poniżej zamieściliśmy linka z krótką instrukcją, jak to zrobić:

https://pl-pl.facebook.com/help/188157731232424?helpref=topq

Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się w naszym wirtualnym Klubie Seniora.

Stowarzyszenie Pomocy KRĄG

UWAGA! Ważne informacje dla seniorów!

Wsparcie dla seniorów – informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa


Osoby starsze należą do tej grupy osób szczególnie zagrożonej zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności. Profilaktyka zdrowotna i bezpieczeństwo, szczególnie osób starszych, są w tym okresie szczególnie ważne, ponieważ seniorzy najciężej przechodzą zakażenie.
Dlatego w trosce o ich dobro i bezpieczeństwo, podejmijmy wspólne działania, włączmy się w podejmowane już inicjatywy.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami: http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/475.

 

Nasze Stowarzyszenie ma już 25 lat!

27 września 2019 roku Stowarzyszenie Pomocy „Krąg” uroczyście świętowało 25-lecie działalności. Stowarzyszenie daje słabszym członkom społeczeństwa szansę na nowe życie, buduje prawdziwe społeczeństwo obywatelskie, solidarny świat bez barier, wykluczenia i odtrącenia, w którym każdy człowiek może znaleźć swoje miejsce. Spotkanie było także okazją zarówno do wspomnień, jak i do pochwalenia się inicjatywami podejmowanymi na rzecz osób wykluczonych społecznie.  Liczni goście dziękowali nam za pełną poświęcenia i odpowiedzialności pracę podejmowaną na rzecz Drugiego Człowieka. W imieniu mieszkańców powiatu podziękowania za pracę na ręce prezes stowarzyszenia Pani Gabrieli Kosmali złożyli starosta Ernest Iwańczuk oraz wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka.

 

 

Konferencja promująca projekt

W dniu 18 kwietnia 2016 r. odbyła się konferencja promująca projekt pn. "Przeciw przemocy - Mobilna Akademia Świadomego Seniora".

 

Program konferencji - czytaj

 

Problemy i potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych - prezentacja wyników badań prowadzonych w ramach projektu 

 

Program - czytaj

 

Copyright © 2013. Stowarzyszenie Krąg  Rights Reserved.